نکات مهمی که در استفاده از ظروف مسی باید به آنها توجه داشت ,

menuordersearch
mesnikzanjan.ir
۱۳۹۰/۱/۱ دوشنبه
(8)
(0)
نکات مهمی که در استفاده از ظروف مسی باید به آنها توجه داشت
نکات مهمی که در استفاده از ظروف مسی باید به آنها توجه داشت

نکات مهمی که در استفاده از ظروف مسی باید به آنها توجه داشت شامل موارد زیر است که با رعایت آنها عمر این ظروف بیشتر می‌شود:

1- یادتان باشد که خاصیت اصلی مس اکسید شدن است. یعنی رنگ مس بطور طبیعی و با قرارگرفتن در مجاورت هوا تغییر می‌کند و براقیت خود را از دست می‌دهد.

ظروف مسی قدیمی یادتان است؟ دقیقاً اینگونه بودند. پس از این بابت نگران نباشید. شما حتی اگر یک ظرف مسی داشته باشید که از آن به عنوان دکور و تزئین استفاده کنید و آنرا روی اجاق قرار ندهید، بازهم خواهید دید که بعد از مدتی رنگ آن تیره شده و اصطلاحاٌ اکسید خواهد شد. پس یادمان باشد که رنگ طبیعی مس، به مرور زمان تغییر می‌کند. حالا اگر ظروف مسی روی آتش قرار بگیرند، طبیعتاً رنگ آنها سریعتر تغییر می‌کند و این نیز امری کاملاً طبیعی است.

البته از بابت کِدر و تیره شدن سطح بیرونی ظروف مسی نگران نباشید، شما می‌توانید سطح بیرون آنرا به چندین روش کاملاً ساده و خانگی، تمیز و براق نمایید.

2-همواره سعی کنید هنگام استفاده از ظروف مسی؛ آشپزی با شعله پایین و با حوصله و یا استفاده از شعله پخش کن را رعایت نمایید. بدلیل اینکه شعله زیاد و تند باعث از بین رفتن سریعتر قلع و سفیدی داخل ظروف مسی می‌شود.

3- در اولین استفادهاز ظروف مسی؛ یکبار داخل آن شیر ریخته و بجوشانید و سپس شیر را دور ریخته و از ظرف خود استفاده کنید.

4- اگر رنگ قلع (سفیدی) داخل این ظروف کمی تیره شود جای نگرانی نیست و شما می‌توانید از آن استفاده کنید. فقط زمانیکه این سفیدی بقدری از بین برود که قرمزی زیر آن نمایان شود، توصیه می‌شود که مجدداً آنرا برای سفید کاری (قلع کاری) به دست استاد کار بسپارید تا دوباره آماده استفاده شود.
5- برای شست وشوی این ظروف بهتر است‌ آنها را با دستمال نرم شستشو دهید و آنرا داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید و به هیچ عنوان از اسکاج یا سیم ظرفشویی برای شستن آن استفاده نکنیم. چونکه سیم ظرفشویی قلع داخل ظروف مسی را از بین می‌برد و سطح بیرونی ظروف مسی را خش دار می‌کند.
6- مهم؛ هیچ وقت یک ظرف مسی را بدون آب (یعنی خالی) روی اجاق روشن نگذارید چون قلع داخل آن ذوب شده و از بین می‌رود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر
سرآشپز
یکشنبه سی و یکم مرداد ۰۰
پاسخ
(0)
()
سرآشپز
سلام. دقيقاً يکي از دلايلي که باعث خوشمزه تر شدن غذاهاي قديمي نسبت به غذاهاي امروزي، زمان پخت و استفاده از آتش بود. طبيعتاً وقتي غذا روي شعله طبيعي و در مدت زمان طولاني طبخ ميشه، خوشمزه تر ميشه و به اصطلاح آشپزها "جا مي افته".

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

telegraminstagram
logo

کارخانه: زنجان، شهرک صنعتی علی آباد - خ فروردین - قطعه 203. تلفن تماس مدیر فروشگاه اینترنتی: 3754692-0933