ظروف مسی دست ساز بهتر است یا ماشینی؟ ,

menuordersearch
mesnikzanjan.ir
۱۳۹۹/۱۰/۹ سه شنبه
(18)
(0)
ظروف مسی دست ساز بهتر است یا ماشینی؟
ظروف مسی دست ساز بهتر است یا ماشینی؟

 

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که به یک مغازه مس فروشی مراجعه کرده اید و با ظروف مسی روبرو شده اید که طرح نسبتاً سنتی دارند. فروشنده می‌گوید این ظروف مسی، کاملاً "دستی" یا "دست ساز" هستند. که البته احتمالاً قیمت ظروف مسی کاملاٌ دست ساز نسبت به ظروف مسی دیگر کمی گرانتر باشد.

دلیل این گرانی چیست؟

آیا ظروف مسی دست سایز بهتر است یا ظروف مسی ماشینی؟

اصلاً فرق ظروف مسی ماشینی با ظروف مسی دستی چیست؟ نحوه تشخیص ظرف مسی دست ساز با ظرف مسی ماشینی چگونه است؟

اصلاً به لحاظ کیفیت ظروف مسی کاملاٌ دستی با ظروف ماشینی چه تفاوتی دارند؟

 

همانگونه که در پست‌‌‌‌های دیگر هم توضیح داده شده، اصولاٌ امروزه ظروف مسی، به 2 طریق کلی تولید می‌شوند.

1- ظروف مسی کاملاً دستی: مراحل ساخت این ظروف، عین زمان‌‌‌‌های قدیم است. به این شکل که ورق مسی را بوسیله قیچی برش می‌دهند، سپس حالت دنده دنده کرده و آن را به شکل یک استوانه در می‌آورند و برای بهم چسباندن این استوانه، آنرا جوش می‌دهند. به عکس‌‌‌‌های زیر دقت کنید، خط عمومی زرد رنگ، همان جوش است. یعنی عملاً ورق مسی در این محل به یکدیگر وصل شده است. ساخت درب و دسته تفاوت چندانی با ظروف مسی جدید ندارد.

در این ظروف، چکش کاری بدنه و درب و ته ظرف کلاً با دست (بدون استفاده از ماشین) انجام می‌شود.

از معایب این نوع ظروف؛ دوتکه بودن آن، مشخص بودن ناحیه جوش خورده از داخل و بیرون ظرف، تاب داشتن و تراز نبودن درب روی ظرف، تاب داشتن دهنه و ... می‌توان بیان نمود. البته این موارد به هیچ وجه ضایع کننده هنر مسگران قدیمی و استادکاران صنعت مسگری نیست. استادانی که در زمان‌‌‌‌های قدیم و با کمترین امکانات، بهترین ظروف را شکل داده اند. ولی نباید فراموش کنیم که اکنون در عصری زندگی می‌کنیم که تکنولوژی وجود دارد.

 

2- ظروف ماشینی: این ظروف مسی (که در حال حاضر بالای 90% از حجم ظروف مسی موجود در بازار را تشکیل می‌دهد)، با استفاده از دستگاه خم کاری یا پرس‌‌‌‌های هیدرولیک ساخته می‌شود. یعنی عملاً مرحله برش دادن و جوش زدن حذف شده است. مزیت این کار این است که ظرف مسی جدید یک تکه ساخته می‌شود و شکل و فرم و استایل بسیار زیبایی دارد.

شیوه چکشی کاری این نوع ظروف، معمولاًٌ یا کلاً ماشینی و یا ماشینی-دستی (به کمک دستگاه و انسان تواماً) است.

مزایای این نوع ظروف مسی، استایل زیبا، تراز بودن درب و فرم و شکل مناسب آن است.

در عکس زیر، شما به راحتی تفاوت بین هر دو ظرف مسی را مشاهده می‌کنید. عکس سمت راست از نوع ظروف مسی جدید (ماشینی-دستی) و عکس سمت چک ظرف مسی سبک قدیمی (دست ساز) است.

نتیجه گیری:

از لحاظ کیفیت مواد اولیه، تفاوتی بین مواد اولیه بکار رفته در ظروف مسی کاملاً دستی و ظروف مسی ماشنی وجود ندارد و تفاوت آنها در شکل ظاهری و کار استاد کاری آن است و تنها دلیل بالا بودن قیمت ظروف مسی دستی نسبت به ظروف مسی ماشینی، دستی بودن آن (یعنی نیروی دستی بیشتری صرف تولید آن شده است) است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر
مژگان
چهارشنبه دوم تیر ۰۰
پاسخ
(0)
()
مژگان
سلام. اگه کيفيت ساخت ظروف قديمي و جديد يکسانه، پس پول اضافي دادن به ظروف قديمي کار اشتباهيه؟!
پاسخ مدیر سایت
سلام. همونطوریکه توضیح دادیم، از لحاظ کیفیت مواد اولیه ظروف قدیمی (منظور ظروف مسی هستش که با طرح قدیمی و دست ساز تولید می‌شوند) و ظروف جدید یکی هستش. البته الان ظروفی کاملاً دست ساز خیلی خیلی کم هستش تو بازار و بالای 90% از محصولات موجود بصورت ماشینی-چکشی تولید می‌شوند. در هر صورت موضوع سلیقه ای هستش ولی بنابه تفاوت‌‌‌‌های مثبتی که ظروف ساخت جدید دارند (از جمله استایل مناسب، محکم بودن درب، خوب چِفت شدن درب و بدنه، تاب نداشتن لبه ها و ...) ظروف مسی جدید ارجح هستند از نظر ما.
پاسخ مدیر سایت
حمدی
جمعه دوازدهم دی ۹۹
پاسخ
(9)
()
حمدی
سلام. ممنون از مطلب بسيار عالي شما. با اين توضيح، ظروف مسي جديد که به قول شما ظروف مسي ماشيني-دستي، خب بهتر ميشه ديگه
پاسخ مدیر سایت
سلام. همونطوری که توضیح داده شد، یه موضوع سلیقه ای هستش ولی ظروف مسی "دستی-ماشینی"، مزایای بیشتری داره. ازجمله شکل و استایل بهتر
پاسخ مدیر سایت

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

telegraminstagram
logo

کارخانه: زنجان، شهرک صنعتی علی آباد - خ فروردین - قطعه 203. تلفن تماس مدیر فروشگاه اینترنتی: 3754692-0933